Elephant

Elephant (2003)

Film1
7.4 / 10
48
IMDb
7.2 / 10 52117
Mijn cijfer
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Regie: Gus Van Sant
Cast: Alex Frost, Eric Deulen, John Robinson, Elias McConnell, Carrie Finklea
Genre: Drama
Lengte: 81 minuten

Het lijkt een normale dag op een normale Amerikaanse high-school, maar dat is het niet...

Het lijkt een normale herfstdag op een normale high-school in Amerika. Een dag met lesuren, football, huiswerk, gepraat en geroddel. Nate en Carrie hebben afgesproken voor lunch. Eli neemt foto's van voorbijgangers. John laat de autosleutels van zijn vader achter voor z'n broer. Brittany, Jordan en Nicole roddelen en klagen over het gezeur van hun moeders. Het lijkt een normale dag. Maar dat is het niet.

Met het zwaarmoedige drama 'Elephant' won regisseur Gus Van Sant ('Drugstore Cowboy', 'To Die For', 'Good Will Hunting') de Gouden Palm én de prijs voor de Beste Regie op het Film Festival van Cannes. Van Sant schreef zelf het script, tegen de achtergrond van een aantal gewelddadige incidenten op Amerikaanse high-schools - zoals in Columbine. De hoofdrolspelers zijn echte studenten en Van Sant laat het leven van alledaagse leven zien op een ongewone dag.

Trailer

Overige informatie

Land: Verenigde Staten
Taal: Engels, Duits
Bioscooppremière: Donderdag 11 maart 2004
Distributeur: A-film Distribution
Bezoekers: 24.163

Reacties (32)

    • idroj
    • zondag 22 maart 2009
    • 11:23

    Ik vond het een erg saaie film ik snap het idee wel maar het begin had echt wel wat leuker en vlotter kunnen zijn. Je verveeld je best wel in het begin met wat slappe verhaaltjes die gewoon regelrecht vervelen. Al de gebeurtenissen weten niet echt te boeien. Alleen de kwaadaardige Nerdjes weten wat te boeien. Het eindigt ook eigenlijk met weinig emoties. Het is Drama maar je ziet geen verdriet nogal een monotone film met een slappe verhaallijn. Ik zou hem niet bekijken. En al die mensen die hier vertellen dat ze het een sterke film vinden willen gewoon doen alsof ze een goede smaak hebben en dat de film hun heeft geraakt maar de Film heeft echt een 0 aan entertainment waarde.

  • Niet elke film hoeft entertainment te bieden.

    • woensdag 22 april 2009
    • 13:57

    wie schoot die jonge neer?
    op het einde

    • Alaska.
    • donderdag 28 oktober 2010
    • 20:13

    idroj: Wat je zegt is heel onterecht. Omdat jij er niks aan vond, geloof je automatisch dat niemand anders hem goed kan vinden. Ik vond de film oprecht goed, en ik probeer niet te 'doen alsof'. Traag, ja, maar heel bijzonder in elkaar gezet op een manier dat het mij bleef boeien.
    Ik zal hem niet snel meerdere keren kijken, maar de film heeft op mij wel een indruk achtergelaten.

    Trouwens: 'leuker en vlotter'. Het is überhaupt geen leuke gebeurtenis, dus ik weet niet hoe jij dit 'leuk' had willen verfilmen. Je moet het ook niet zien als een film voor de leukigheid die puur als vermaak dient, dan weet je dat je geen film met dit soort onderwerp moet kiezen. Dat het niet binnen jouw smaak valt, is oké, maar ga dan niet over andermans smaak oordelen. Die kunnen mensen toevallig heel goed voor zichzelf bepalen. Hoezo arrogant, denk ik dan.

    @stijnuitnederland: Dat was die andere gast, waarmee hij samen was.

  • Een indrukwekkende film.
    Het gevolg van pesten kan enorme gevolgen hebben.
    Iemand het gevoel van eigenwaarde wegnemen en buitensluiten maakt veel kapot.
    De film heeft zoveel indruk op mij gemaakt, dat ik het heb gebruikt in mijn tweede boek dat ik schreef 'De bevestiging'.
    Pas toen Ellis daarover begon, voelde haar belager dat ze oprecht geloofde in zijn pijn.
    Dat de film zo'n hoge waardering heeft gekregen, is volkomen op z'n plaats.

    info@johnwaanders.nl

Lees alle reacties

Geef jouw mening

Reageer 
Registreren Inloggen