Annie Hall (1977)
| Regie: | Woody Allen | ||
| Cast: | Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts, Carol Kane, Paul Simon | ||
| Genre: | Komedie, Romantiek | ||
| Lengte: | 93 minuten | ||
Romantische komedie met Woody Allen en Diane Keaton over de liefdesrelatie tussen een neurotische komiek en een onzekere fotografe annex zangeres
De komiek Alvy Singer (Woody Allen) is een chaotische New Yorker die keer op keer faalt in de liefde. Wanneer zijn vriend hem voorstelt aan de onzekere fotografe annex zangeres Annie Hall (Diane Keaton) is het opnieuw raak. In eerste instantie is het stel tot over hun oren op elkaar verliefd, maar de neurotische trekjes en de seksuele driften van Alvy drijven Annie langzaam maar zeker in de armen van een ander. Annie vertrekt naar Los Angeles om samen te zijn met zanger Tony Lacey. Alvy zal nu alles op alles moeten zetten om Annie terug te winnen.
Woody Allen regisseerde, schreef en speelde de hoofdrol in deze succesvolle romantische komedie, vol met memorabele scènes en quotes en uiteraard de nodige parallellen met Allens echte leven. Allen werkte voor het eerst met tegenspeelster Diane Keaton in zijn Broadway toneelstuk 'Play It Again Sam', dat in 1972 verfilmd werd. Hun samenwerking bereikte in 1977 een hoogtepunt met 'Annie Hall' die maar liefst vier Oscars won: Beste Film, Beste Regie, Beste Vrouwelijke Hoofdrol en Beste Scenario. Het was de eerste komedie sinds 'Tom Jones' (1963) die de Oscar voor Beste Film kreeg. Grote afwezige op de avond van de uitreiking was Woody Allen zelf. Hij speelde liever zijn klarinet in Michael's Pub in New York.
Foto
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten |
| Taal: | Engels |








Reacties (5)
-
- azad
- donderdag 3 februari 2005
- 15:00
-
- dinsdag 29 december 2009
- 13:34
-
- htmtbeek
- zaterdag 1 januari 2011
- 08:14
-
- michiel meijlof
- zaterdag 1 januari 2011
- 15:34
-
- carlak
- dinsdag 21 augustus 2012
- 08:48
Lees alle reactiesIk snap niet waarom ze dit film de oskar voor beste film gegeven.Misschien was het een superdroge jaar wat goede film betreft, ik ben in slaap gevalen en heb echt spijn van kopen van deze onwaardige dvd.
Ik vind het een leuke en grappige film. Met humor die ik nooit eerder heb meegemaakt. Origineel en grappig.
Ik heb deze film, sinds 1977, wel 10 maal gezien. Zeer grappig, een van de leukste van Woody Allen.
Een van de beste van woody allen, leuke film.
Heerlijke film van Allen maar als je al de geestige dialogen wil volgen komt hij als een rollercoaster over je heen. Wat een tempo. Heel veel bijrollen en cameo's van de grote sterren uit die tijd. Een film die je gerust heel veel keren kan zien; blijft leuk