White Noise

White Noise (2005)

Film1
7 / 10
386
IMDb
5.4 / 10 30734
Pers
40% 1
Mijn cijfer
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Regie: Geoffrey Sax
Cast: Michael Keaton, Deborah Kara Unger, Chandra West, Ian McNeice, Sarah Strange
Genre: Drama, Mysterie, Thriller
Lengte: 101 minuten

Mysterieuze thriller met Michael Keaton over de overleden vrouw van een architect, die contact met hem probeert op te nemen vanuit het hiernamaals

Het rustige leven van architect Jonathan Rivers (Michael Keaton) verandert op slag door de onverklaarbare verdwijning en dood van zijn vrouw, Anna. Een tijd daarna wordt Jonathan benaderd door een man die beweert contact te hebben met de overleden Anna via EVP - Electronic Voice Phenomenon - waarbij de doden via audio en video apparatuur communiceren met de levenden. Jonathan staat eerst nogal sceptisch tegenover dit verhaal maar gelooft al snel dat de boodschappen werkelijk van Anna komen. Hierop probeert hij ook zelf contact met haar te krijgen, op het obsessieve af. Zijn speurtocht opent via EVP een deur naar de andere wereld, waardoor iets onaangenaams zijn leven binnendringt.

Electronic Voice Phenomenon is een proces waarmee overledenen communiceren met nabestaanden door middel van dagelijkse elektrische apparaten zoals een radio en televisie, vast te leggen op cassettedecks en videorecorders. Niet iedereen gelooft hierin, maar het was voor regisseur Geoffrey Sax een mooie aanleiding om een thriller te maken. 'White Noise' is het speelfilmdebuut van Sax, die vanaf de jaren zeventig series en tv-films regisseerde voor de Engelse omroepen. Hoofdrolspeler Michael Keaton kennen we vooral van de Batman-films van Tim Burton, waarin hij de stoere vleermuisman zelf speelde. Tegenspeelster Deborah Kara Unger is bekend uit David Finchers 'The Game' en uit 'Payback' met Mel Gibson.

Trailer

Overige informatie

Land: Groot-Brittannië, Canada, Verenigde Staten
Taal: Engels
Bioscooppremière: Donderdag 14 april 2005
Film1 première: Vrijdag 10 maart 2006
Distributeur: Independent Films
Bezoekers: 55.831

Reacties (78)

    • brykiert
    • donderdag 5 oktober 2006
    • 14:30

    Een paar spannende momenten maar verder is et helemaal niks. K dacht dat hij veel beter zou zijn, nu maar hopen dat deel 2 beter is dan de 1ste.

  • Leuk gedaan en lekkere schrikmomenten af en toe. Jammer genoeg wel wat irritante herinneringen aan deze film.
    Maar goed, dat mag de pret niet drukken. Gewoon leuk.

    • miss-k
    • maandag 28 mei 2007
    • 18:36

    Ik vond hem best goed^^

    • Tarkus
    • zondag 24 mei 2009
    • 23:01

    Het verhaal van deze film sprak me wel aan, het heeft iets mysterieus en dat keek lekker weg.
    Maar een schrikeffect heb ik in deze film niet gezien, daarvoor zijn er wel betere filmen in dit genre.
    Toch beviel de vertolking van Michael Keaton me in deze film wel, al behoort hij niet tot m'n favoriete acteurs. Deborah Kara Unger is dat daarentegen wel, en hoewel haar rol klein is doet ze het weer aardig.
    Geen topper deze film, maar wel eens de moeite om te bekijken.

Lees alle reacties

Geef jouw mening

Reageer 
Registreren Inloggen