Red Eye (2005)
| Regie: | Wes Craven | ||
| Cast: | Rachel McAdams, Cillian Murphy, Brian Cox, Jayma Mays, Jack Scalia | ||
| Genre: | Actie, Thriller | ||
| Lengte: | 84 minuten | ||
Thriller van Wes Craven waarin een jonge vrouw in een vliegtuig gedwongen wordt een huurmoordenaar te helpen, omdat anders haar vader wordt gedood
Lisa Reisert heeft enorme vliegangst en is blij dat ze in het vliegtuig naast de charmante Jackson komt te zitten. Maar hij blijkt om een heel andere reden aan boord te zijn. Jackson moet een belangrijke zakenman vermoorden en Lisa moet hem daarbij helpen. Wanneer ze niet mee werkt zal Jackson haar vader laten vermoorden. Hoog in lucht moet Lisa haar vader redden en een meedogenloze moord proberen te voorkomen, zonder dat ze de passagiers in het vliegtuig in gevaar brengt.
De thriller 'Red Eye' werd geregisseerd door horror-expert Wes Craven, die onder meer 'A Nightmare On Elm Street' en de 'Scream'-trilogie maakte. 'Red Eye' was het eerste filmscript van scenarist Carl Ellsworth, die eerder voor televisieseries schreef. De jonge hoofdrolspeelster Rachel McAdams is vooral bekend van haar rollen in 'The Notebook', 'Mean Girls' en 'Wedding Crashers'. Cillian Murphy was eerder te zien in '28 Days Later' en 'Batman Begins'. De rol van Lisa's vader wordt gespeeld door veteraan Brian Cox ('Manhunter', 'Troy').
Meer video's
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten |
| Taal: | Engels |
| Bioscooppremière: | Donderdag 22 september 2005 |
| Film1 première: | Vrijdag 1 december 2006 |
| Distributeur: | United International Pictures |
| Bezoekers: | 125.528 |










Reacties (38)
-
- erpunited
- woensdag 4 juli 2007
- 13:06
-
- ***piggy***
- donderdag 23 augustus 2007
- 13:55
-
- venniels6
- donderdag 10 april 2008
- 21:31
-
- GL
- vrijdag 16 juli 2010
- 13:32
-
- Linsey73
- vrijdag 14 januari 2011
- 00:36
Lees alle reactieseen spannende leuke film. voorspelbaar maar leuk om een keer te kijken. Korte film dus neem de tijd om hem lekker een keer te kijken
Ik vond het een leuke en spannende film. Alleen er zat niet veel inhoud. Want wrm moest die zakenman nou gedood worden?
beetje enge film.
die gozer kijkt zo eng.
really scary
Heb ten zeerste genoten van deze film. Racel McAdams is leuk om naar te kijken en vormt een perfect duo met Cillian Murphey. Het verhaal is compleet ongeloofwaardig maar dat bederft de pret niet. Wat is er leuker dan zo'n film met een onzin verhaal dat boeit en spannend is. De spanning is deels te weiten aan de korte speelduur. Je krijgt geen nutteloze plotwendingen of andere saaie scènes en de film blijft de juiste vaart hebben. En toegegeven er gebeurt heel wat in die 73min waardoor je het gevoel hebt alsof je al eventjes naar de film aan het kijken bent. Leuke film, eentje die ik zeker nog eens zal bekijken.
Aardig vermaak, maar voor mij niet een om te onthouden. Ik heb wel betere thrillers gezien.