The Constant Gardener (2005)
| Regie: | Fernando Meirelles | ||
| Cast: | Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Danny Huston, Pete Postlethwaite, Hubert Koundé | ||
| Genre: | Drama, Thriller | ||
| Lengte: | 129 minuten | ||
Thriller naar het boek van John Le Carré waarin een introverte diplomaat het mysterie rond zijn in Kenia vermoorde vrouw probeert op te lossen
In een verafgelegen gebied in het noorden van Kenia wordt de gedreven activiste Tessa Quayle (Rachel Weisz) op brute wijze vermoord. Haar compagnon is nergens te bekennen en alles wijst op een 'crime passionel'. Niemand verwacht dat Tessa's echtgenoot, de zachtaardige en introverte diplomaat Justin (Ralph Fiennes), zich met de zaak gaat bemoeien. Maar aangezet door spijt en de geruchten rond het overspel, is hij vastbesloten de naam van zijn vrouw te zuiveren van alle blaam en haar werk af te maken. Tessa was bezig een reeks smerige praktijken aan het daglicht te brengen en Justin jaagt over twee continenten op zoek naar de waarheid. Hij ontdekt een omvangrijk complot dat al heel wat onschuldige mensen van het leven heeft beroofd.
'The Constant Gardener' is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van John Le Carré, die bekend staat om zijn spionageverhalen. De regie ligt in handen van de Braziliaan Fernando Meirelles, die een Oscar won met zijn epos 'Cidade de Deus' ('City of God'). De hoofdrol van Justin Quale wordt gespeeld door Ralph Fiennes ('Schindler's List', 'Quiz Show', 'The English Patient'). Oorspronkelijk was Nicole Kidman gecast voor de rol van Tessa Quayle, maar naar verluidt vond Meirelles haar te oud. Hij wilde eigenlijk Naomi Watts, maar zij was druk met de opnames voor 'King Kong'. Uiteindelijk wist Rachel Weisz ('The Mummy') de rol in de wacht te slepen. Zij won er in 2006 een Golden Globe en een Oscar voor Beste Vrouwelijke Bijrol mee.
Meer video's
Overige informatie
| Land: | Groot-Brittannië, Zwitserland, Verenigde Staten |
| Taal: | Engels, Swahili, Duits |
| Bioscooppremière: | Donderdag 17 november 2005 |
| Film1 première: | Zaterdag 10 februari 2007 |
| Distributeur: | A-film Distribution |
| Bezoekers: | 49.970 |














Reacties (27)
-
- dinsdag 1 januari 2008
- 21:26
-
- tomontour
- zaterdag 29 maart 2008
- 18:23
-
- AlethioQuennyboy
- maandag 31 maart 2008
- 12:44
-
- moviemick
- zaterdag 16 oktober 2010
- 03:29
-
- Marcoowtje
- dinsdag 26 april 2011
- 23:49
Lees alle reactiesFantastische film, beter dan Blood Diamond met name wegens het ontbreken van de Hollywood moraal (Amerikaanse journaliste die amper een rol speelt in het verhaal maar wel de hele boel redt). Misschien kan wel wat meer vaard gebruiken, maar is geen noodzaak. Nee, fantastische film. Goed einde, laat ons weer eens zien wat voor een ellende er gaande is in Afrika.
Van de regisseur van het geniale City of God komt nu A constant gardener...
Een drama, thriller en aanklacht tegelijk...
Naar mijn mening is dit een erg goede film die erg aangrijpend is...
Hij is wat vergelijkbaar met Blood Diamond...
Ik vind deze stukken beter, omdat het hier om het verhaal en de aanklacht gaat en hier niet het hollywood door heen sijpelt net als Blood Diamond...
Goed verhaal, soms moeilijk te volgen, saai voor kleine kinderen, Ralph Phienes, middelmatig dus!
Saai voor kleine kinderen... Is het wel eens in je opgekomen dat niet elke film voor kinderen bedoeld is, maar sommigen enkel, jawel, voor volwassenen. Ik weet dat dit moeilijk te begrijpen is, maar het is toch echt zo. Deze film is niet gemaakt met de intentie interessant te zijn voor kleine kinderen!
Trage maar ingrijpende film. Ik vond blood diamond toch beter, meer spanning, meer gebeurtenissen maar ook een goed verhaal. Bij deze film komt de boodschap wel duidelijker over dan bij Blood Diamond.