The Deer Hunter (1978)
| Waardering: | (42 stemmen) | Jouw cijfer: |
|
| Regie: | Michael Cimino | ||
| Cast: | Robert De Niro, John Cazale, John Savage, Christopher Walken, Meryl Streep | ||
| Genre: | Drama, Oorlog | ||
| Lengte: | 182 minuten | ||
De eerste serieuze film over Vietnam en de gevolgen die de oorlog had voor de Amerikaanse soldaten - de Oscarwinnaar van 1978 met vijf beeldjes
Wanneer de zwaar getraumatiseerde Michael (Robert De Niro) terugkeert uit Vietnam, weet zijn omgeving niet hoe ze op hem moeten reageren. Hij heeft in Vietnam zijn beste vriend achter moeten laten. Michaels schuldgevoel drukt zwaar op hem en hij besluit om Nick - een Oscarwinnende rol van Christopher Walken - te zoeken in een door oorlog verscheurd land. Nick heeft zich ingelaten met maffiose ondergrondse weddenschappen. Hij speelt Russisch roulette voor grote sommen geld.
Regisseur Michael Cimino maakte een grote klapper met 'The Deer Hunter' en won de Oscar voor zowel Beste Regisseur als Beste Film. Vol zelfvertrouwen begon hij aan zijn volgende project 'Heaven's Gate', een western met Kris Kristofferson in de hoofdrol. Deze peperdure film werd een gigantische flop en zorgde ervoor dat de studio, United Artists, overgenomen werd door MGM.
Foto
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten |









Reacties (9)
-
- hell-side-boy
- woensdag 22 juli 2009
- 17:24
-
- Thiem
- vrijdag 24 juli 2009
- 08:12
-
- Foton
- vrijdag 23 oktober 2009
- 17:56
-
- Johnny Engels
- donderdag 18 maart 2010
- 19:55
-
- hutchenky
- donderdag 8 december 2011
- 23:02
Lees alle reactieskheb hem ook net gezien ik moet zeggen ben grote fan van de De Niro en zijn films maar kvond de film echt veel te langdradig ik vind het erg dat ik het moet zeggen maar hij was saai kheb hem met momenten doorgespoelt gewoon voor toch maar het plot te weten te komen.
een goede en boeiende film
alleen de trouwpartij duurt veel te lang tot vervelens toe
Meesterwerk! Monument!
Meesterwerk van de bovenste plank..hier en daar langdradig waardoor er een bepaalde relatie opgebouwd wordt met de acteurs.
Christopher Walken speelde een subliele rol met als hoogtepunt de zin..one shot Michael....
Meesterwerk, staat op eenzame hoogte op mijn alltime favoriete films, samen met the godfather