The Last King of Scotland (2006)
| Waardering: | (100 stemmen) | Jouw cijfer: |
|
| Regie: | Kevin Macdonald | ||
| Cast: | Forest Whitaker, James McAvoy, Kerry Washington, Gillian Anderson, Simon McBurney | ||
| Genre: | Biopic, Drama | ||
| Lengte: | 121 minuten | ||
Forest Withaker in de verfilming van de wrede daden van dictator Idi Amin uit Uganda, gezien door de ogen van zijn persoonlijke Schotse arts
Tegen beter weten in accepteert de Schotse dokter Nicholas Garrigan (James McAvoy) in 1971 een aanbieding om persoonlijk voor de Ugandese president Idi Amin (Forest Withaker) te gaan werken. De charismatische Amin heeft net een coup gepleegd en belooft de wanorde in de staat te herstellen. Hij ontpopt zich echter tot een van de meest wrede dictatoren in de geschiedenis. Nicholas heeft dit echter niet door. Amin stelt zich zelfs heel vriendelijk op naar de arts, en vraagt hem alles over Schotland. Maar op een gegeven moment kan Nicholas de kwaadaardige kanten van zijn werkgever niet meer ontkennen.
De normaal onderkoelde acteur Forest Whitaker (Ghost Dog) geeft gestalte aan de explosief aangelegde Idi Amin, die het Afrikaanse land Uganda tijdens de jaren 70 teisterde met zijn afschuwelijke praktijken. Zijn rol leverde talloze prijzen op, waaronder een Oscar, een British Film Award, een Golden Globe en een Screen Actors Guild Award. Whitakers tegenspeler is 'rising star' James McAvoy, die te zien was als Mr. Tumnus in de eerste verfilming van The Chronicles of Narnia en daarnaast een hoofdrol speelde tegenover Keira Knightley in het veelbekroonde literaire drama Atonement. Regisseur Kevin Macdonald maakte eerder de bejubelde documentaire Touching the Void.
Trailer
Meer video's
Overige informatie
| Land: | Groot-Brittannië |
| Taal: | Engels, Frans, Duits |
| Bioscooppremière: | Donderdag 8 februari 2007 |
| Film1 première: | Zaterdag 31 mei 2008 |
| Distributeur: | 20th Century Fox |














Reacties (17)
-
- vrijdag 18 juli 2008
- 21:02
-
- Niki
- zaterdag 26 juli 2008
- 18:06
-
- bartelzz
- woensdag 15 oktober 2008
- 14:03
-
- jasperwaistwel
- donderdag 26 maart 2009
- 19:59
-
- Lg
- vrijdag 10 juli 2009
- 16:57
Lees alle reactiesDat Garrigan in het begin zo is komt natuurlijk dat hij het karakter heeft van iemand die nog niet begrijpt dat zulk soort dingen gebeuren...let wel in welke tijd het speelt...toen was wereldwijd nog niet zoveel bekend zoals dat nu is.
Men wist in de wereld nog niet eens wat die Amin daar allemaal uitspookte
Garrigan hoort ook deze rol te spelen omdat hij als fictief figuur ons door verschillende levensfasen van Idi Amin meeneemt....Zeer goed gespeeld.
Erg om te zien waar mensen toe in staat zijn.
Zeer ontluisterend portret en bijzonder knap weergegeven tijdsbeeld van dictator en land Uganda. De inderdaad fenomenale Whitaker is nu wel genoeg geroemd: James Mc Avoy is gewoon fantastisch als de jonge hond Garrigan! Wie tegenwicht aan deze titaan kan bieden, is sowieso een acteerkanon. Vind dan ook dat ze samen, met het geweldige decor en verhaal dat erg genoeg de waarheid is, de ijzersterke, bloedstollend spannende film maken. Mc Avoy gaat te lang mee met Amin, maar dat is juist wel geloofwaardig: doordat Mc Avoy zo goed laat zien dat zijn karakter in eerste instantie een avontuurlijke, navieve opportunist is (kijk maar eens naar hoe snel hij zijn baan in het hospitaal-kamp opgeeft, en hoe snel hij met en zonder Gillian Anderson doorgaat, is te begrijpen dat hij later geen gezichtsverlies wil lijden, maar ook daadwerkelijk panisch bang voor Amin is, waardoor hij de waarheid haast niet moet willen zien. Grootste held van het verhaal blijft voor mij de enige echte good guy, de dokter die al zo veel doorstond, en die zijn leven geeft voor privileged Garrigan...ik had het angstzweet op de handen, en de tranen in de ogen.
Sublieme film. Doodeng. Afschuwelijk.
Geweldige rol van Forest Whithaker!
Kan er helaas niet meer van maken als 5 sterren haha
Ik haat forrest withaker ik kan die kerel niet zien. Zijn acteerprestatie zijn misschien wel goed hij komt irritant over. Daarom is deze film letterlijk verpest!