Miss Potter (2006)
| Waardering: | (51 stemmen) | Jouw cijfer: |
|
| Regie: | Chris Noonan | ||
| Cast: | Renée Zellweger, Ewan McGregor, Emily Watson, Barbara Flynn, Bill Paterson | ||
| Genre: | Biopic, Drama | ||
| Lengte: | 92 minuten | ||
Renée Zellweger als de Engelse kinderboekenschrijfster Beatrix Potter en haar zoektocht naar liefde, geluk en succes
Vanaf haar jonge levensjaren is kinderboekenschrijfster Beatrix Potter (Renée Zellweger) een onbegrepen meisje met een sterke wilskracht, een tomeloze fantasie en een passie voor de natuur. Op 36-jarige leeftijd wordt zij plotsklaps bekend met haar eerste kinderboek 'Het verhaal van Pieter Konijn'. Beatrix wordt verliefd op haar redacteur Norman Warne (Ewan McGregor) maar omdat hij van lage komaf is keuren de ouders van Beatrix de affaire af. Door de standvastigheid van het prille koppel, lijkt niets hun relatie in de weg te staan.
Maar liefst elf jaar na zijn bekroonde regiedebuut Babe keert de Australische regisseur Chris Noonan terug met zijn tweede speelfilm Miss Potter, een biografisch drama over de Engelse kinderboekeschrijfster Beatrix Potter (1866-1943). Voor de hoofdrol strikte hij Renée Zellweger die, zoals ze liet zien in Bridget Jones's Diary, goed overweg kan met een Brits accent. De kinderboekenschrijfster is echter uit ander hout gesneden dan de hedendaagse superkluns Bridget. Potters geliefde, Norman Warne, wordt gespeeld door acteur Ewan McGregor (The Island), die al eerder samen met Zellweger schitterde in de romantische 'screwball' komedie Down with Love. In een bijrol is actrice Emily Watson (Breaking the Waves, Kruistocht in spijkerbroek) te zien als Normans zus Millie.
Trailer
Meer video's
Overige informatie
| Land: | Groot-Brittannië |
| Taal: | Engels |
| Bioscooppremière: | Donderdag 8 februari 2007 |
| Film1 première: | Zondag 9 maart 2008 |
| Distributeur: | RCV Entertainment |












Reacties (6)
-
- elf11111
- zondag 9 maart 2008
- 22:40
-
- mnederbe
- maandag 5 mei 2008
- 13:25
-
- r.kroeze
- zaterdag 5 juli 2008
- 18:09
-
- justin63
- maandag 14 juli 2008
- 21:16
-
- Tarkus
- zondag 4 september 2011
- 11:45
Lees alle reactiesZojuist Miss Potter gezien op film1; mooi gefilmd en een boeiend verhaal. De boekjes van Potter heb ik nooit gelezen, wel de tekeningen gezien, maar door deze film heb ik het gevoel dat ik nu echt moet kennismaken met haar figuren en verhalen!
Elf
Geestig en ontroerend.
Rene Zellweger in een glansrol.Mooie ,bijna sprookachtigge film met een (voor die tijd) geemancipeerde Miss Potter.
Voor iedereen een leuke film om te zien met Renée Zellweger in een hele mooie rol, echt op haar lijf geschreven alsof ze Beatrix Potter is. Verhaal voor alle leeftijden van een vrouw die de eenvoud en op sublieme wijze kinderboeken maakte.
Het verhaal, het leven van Beatrix Potter de ups en downs en de kans die ze wilde kreeg en waarmaakte.
Mooie film, met een prima Renée Zellweger.
Een wat romantisch verhaal, dat ook wat tragedie kent, maar ik vond het toch wel een mooie film.
Prachtige locaties in het Engelse landschap ook.