Billy Elliot (2000)
| Waardering: | (53 stemmen) | Jouw cijfer: |
|
| Regie: | Stephen Daldry | ||
| Cast: | Jamie Bell, Julie Walters, Gary Lewis, Jamie Draven, Jean Heywood | ||
| Genre: | Drama, Muziek | ||
| Lengte: | 110 minuten | ||
Drama waarin tiener Billy Elliot (Jamie Bell) tegen de wil van zijn vader en broer in zijn bokshandschoenen inwisselt voor een balletpakje.
De elfjarige Billy Elliot (Jamie Bell) is de zoon van een mijnwerker en woont samen met zijn vader, broer en oma in een achterstandwijk in het noorden van Engeland. Van zijn vader krijgt hij geld voor wekelijkse bokslessen. Iedere week volgt Billy deze trouw, maar een talent blijkt hij alles behalve. Wanneer er ook een balletklas van de sportzaal gebruik komt maken, gaat er een nieuwe wereld voor hem open. Zijn liefde voor muziek en dans wordt aangewakkerd en het duurt niet lang of hij is de eerste en enige jongen die zich bij het balletgroepje aansluit. Juf Wilkinson (Julie Walters) ziet in hem een talent. Nu moeten alleen Billy's vader en broer nog worden overtuigd.
Na de korte film 'Eight' uit 1998 mag 'Billy Elliot' beschouwd worden als het serieuze speelfilmdebuut van gevierd theaterregisseur Stephen Daldry. Daldry wist met 'Billy Elliot' reeds hoge ogen te gooien op menig filmfestival, waaronder het Internationale Filmfestival in Toronto en het Filmfestival in Stockholm. Voor de hoofdpersoon koos hij nieuwkomer Jamie Bell die opgroeit tegen de achtergrond van de dramatische mijnstaking uit 1984.
Foto
Overige informatie
| Land: | Groot-Brittannië |
| Taal: | Engels |
| Bioscooppremière: | Donderdag 25 januari 2001 |
| Distributeur: | United International Pictures |
| Bezoekers: | 152.395 |
| Alt. titel: | Dancer |











Reacties (19)
-
- Turelio
- zondag 11 september 2005
- 13:36
-
- Nienniej
- maandag 27 februari 2006
- 20:57
-
- GL
- zondag 16 augustus 2009
- 17:43
-
- carlak
- vrijdag 11 maart 2011
- 09:40
-
- Linsey73
- vrijdag 22 juli 2011
- 11:20
Lees alle reactiesGEWELDIG....k heb hem nu echt al 20 keer gezien en hij blijft leuk!
dit is echt één van mijn lievelingsfilms!!!! Echt GE-WEL-DIG gewoon, deze MOet je gewoon gezien hebben....! =D kussjeee nienniej
ik haat die film zo hard e
Uitstekende debuutfilm van Daldry (terecht genomineerd voor de regie), Sterk verhaal (wat voor een groot deel het echte verhaal van Billy= Jamie Bell is), prima geacteerd, mooie opnamen en goede sfeertekening van de engelse arbeiderswijken. En niet te vergeten heerlijke soundtrack !! Aanrader.
Een heerlijke film in alle opzichten. Leuke/mooie muziek, een prachtige hoofdrol van Jamie Bell!!, de achtergrond en het dagelijkse leven in het sombere Engeland wordt heel goed weegegeven, het doorzettingsvermogen van het manneke met zijn passie, en de juffrouw die in hem wel het talent ziet. Alles bij elkaar zeer de moeite waard van het kijken!