Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire (2008)

Film1
7.8 / 10
425
IMDb
8.1 / 10 372481
Pers
80% 1
Mijn cijfer
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Regie: Danny Boyle, Loveleen Tandan
Cast: Dev Patel, Freida Pinto, Anil Kapoor, Saurabh Shukla, Madhur Mittal
Genre: Drama, Komedie, Romantiek
Lengte: 120 minuten

Bollywoodfilm van de Britse Danny Boyle waarin de straatjongen Jamal meedoet aan de Indiase versie van 'Weekend Miljonairs' uit liefde voor Latika

Jamal, een weesjongen uit de sloppen van Mumbai, besluit mee te doen aan de Hindi versie van het televisieprogramma 'Weekend Miljonairs'. Hij staat op het punt de hoofdprijs van 20 miljoen roepies te winnen met nog één vraag te gaan. Maar voor het zover komt, wordt hij gearresteerd op verdenking van oplichting. De politie kan niet geloven dat een jongen zoals hij dergelijke kennis kan bezitten. Is het A: hij speelde vals, B: hij had geluk, C: hij is een genie of D: het is het lot? Wat volgt is een reis naar het verleden van Jamal en alles wat hij heeft moeten doorstaan om aan de spelshow mee te kunnen doen.

Slumdog Millionaire, een Engelstalige 'Bollywoodfilm' van de Britse regisseur Danny Boyle (Trainspotting, The Beach, 28 Days Later), werd overladen met filmprijzen. De film won niet alleen vier Golden Globes, maar ook acht Oscars waaronder Beste Film, Beste Regie, Beste Scenario en Beste Filmmuziek.

Bioscooptrailer

Overige informatie

Land: Groot-Brittannië, Verenigde Staten
Taal: Engels, Hindi
Bioscooppremière: Donderdag 12 februari 2009
Film1 première: Donderdag 31 december 2009
Distributeur: Cinéart

Reacties (53)

  • ik snap het niet dat jullie deze film zo mooi vinden ik vind deze film heel saaaaaaaaaaaaaai heb hem effe gezien echt ik heb hem niet hellemaal uitgekeken ik vond hem zo saai

    • potlood
    • donderdag 26 april 2012
    • 23:35

    Oscars winnen betekent voor mij niets meer na het zien van het begin van deze film. Stel u voor dat ge vooraf niets weet over het verhaal. Er is kwis bezig, dan ziet men een zeer hardhandige ondervraging door enkele brutale bandieten of zijn het politieagenten, weer naar de kwis. Daarna zien we opnieuw dezelfde kerels die de jonge man van de kwis verder ondervragen, het is meer folteren dat ze doen. Dan weer een scène met kleine spelende kinderen die achterna gezeten worden door .....politieagenten lees ik later. Vervolgens nog maar eens de kwis laten zien, allemaal verschillende flash-backs achter elkaar,soms met enerverende muziek erbij. Ik begrijp niet men de jongen zo toetakelt o.a. met electrische schokken terwijl hij aan plafond opgehangen is. Dit alles om te weten te komen dat hij al dan niet vals heeft gespeelt in de kwis. Dat het hier om gaat hebben we later gelezen want op dat moment is niet onmiddelijk duidelijk. In welk land gebeurd een ondervraging op die wijze voor verdenking van bedrog in een TV-kwis ? Zelfs in Indië niet op die manier, ben ik zeker van. Het was hoog tijd om de film te stoppen, ik beschouw het gedeelte dat ik zag als verloren tijd.

  • Erg mooie film , Heb vanaf het begin tot end met open mond gekeken !!! , het verhaal word door middel van flashback vertelt en het verhaal zit mooi in elkaar , De muziek past mooi bij de film en de acteurs zijn geweldig !!, dit is een film die je gewoon in je dvd kast moet hebben !!

    • ami
    • zondag 1 juli 2012
    • 14:53

    Inderdaad een erg mooie film. Geen erg typische luchtige Boolywood film, maar aan het eind pas dans als afsluiting. Deze film heb ik in de bioscoop gezien en heeft erg veel indruk gemaakt op mij.
    Er zit spanning in de film en het verhaal was erg goed en goed uitgewerkt :-)

  • ik vind het een prachtige film, spannend en erg fascinerend.

Lees alle reacties

Geef jouw mening

Reageer 
Registreren Inloggen