Suske & Wiske en de Texas Rakkers (2009)
| Waardering: | (63 stemmen) | Jouw cijfer: |
|
| Regie: | Mark Mertens, Wim Bien | ||
| Cast: | Marijn Klaver, Nanette Drazic, Frank Lammers, Kees Boot, Raymonde de Kuyper | ||
| Genre: | Animatie, Familiefilm | ||
| Lengte: | 85 minuten | ||
Animatiefilm waarin Suske en Wiske het opnemen tegen de gemaskerde schurk Jim Parasijt die de wereld wil verkleinen met een magisch Indiaans poeder
In de plaats Dark City, in het broeierige Texas in Zuid-Amerika, heeft de gemaskerde boef Jim Parasijt, die tevens een illegale whiskystokerij runt, het plan opgevat om de hele wereldbevolking te verkleinen met een magisch Indiaans verkleinpoeder. Zo kan hij zelf de grootste worden. De Texas Rangers onder leiding van Ranger Tom, die de orde moeten handhaven, zijn inmiddels in een hinderlaag gelokt. Verkleind door het magische poeder heeft Parasijt hen in lege whiskyflessen gestopt. Maar Ranger Tom is niet voor niets de leider. Hij slaagt erin zijn fles uit evenwicht te brengen en in een houten kist te laten tuimelen die voor Europa bestemd is.
Een geweldig spannend avontuur volgt. Want met de beetje onhandige leiding en speurzin van Lambik, de slimheid van Suske en Wiske, de superkracht van Jerommeke, de nuchterheid van Tante Sidonia en niet te vergeten Wiske's pop Schanulleke en de pietere hond Thomas moet het lukken om de wereld te behoeden voor een ramp.
Overige informatie
| Land: | België |
| Taal: | Nederlands, Vlaams, Engels |
| Bioscooppremière: | Donderdag 23 juli 2009 |
| Distributeur: | RCV Entertainment |








Reacties (14)
-
- moviemick
- zaterdag 29 augustus 2009
- 01:13
-
- godsmack4ever
- zondag 25 oktober 2009
- 18:58
-
- Tarkus
- zondag 7 februari 2010
- 13:41
-
- Deez
- vrijdag 12 februari 2010
- 14:03
-
- michiel meijlof
- zondag 22 augustus 2010
- 07:40
Lees alle reactiesDeweb, dat begrijp ik ook wel. Alsof een kleuter Brokeback Mountain heeft gezien. Maar dit is een typisch voorbeeld die door de gehele film wordt doorgevoerd. Voor zowel volwassenen als hun kindertjes heeft deze film niet genoeg in huis om interessant te blijven.
Dan vind ik de slechte animatie nog niet eens een discussiepunt want besef wel dat dit een (voornamelijk) Belgische productie is. Het is geen Pixarfilm en dat moet je dan ook niet verwachten (zeker niet op visueel gebied, want wie heeft überhaupt ooit eens een beter uitziende computeranimatiefilm uitgebracht in dezelfde periode dat Pixar een project releaste? Zelfs de eerste Ice Age-film (2002) had nog niet de visuele uitstraling van Toy Story, die ongeveer 7 jaar eerder werd uitgebracht)
Ik vind het een super film!!!!
Ik heb ik mijn jeugd alle verhalen van Suske en Wiske wel verslonden, ook dit verhaal uiteraard, en was dus wel benieuwd naar de verfilming ervan.
En ik was stomverbaasd bij het bekijken van deze film, zelden zulk een prachtige animatiefilm gezien, en zeker voor een Belgisch-Nederlandse co-productie. Je zou denken dat dit een film uit de Pixar-studio's is, maar niets is minder waar, men bewijst dat men hier ook een fantastisch mooie animatiefilm kan maken, want dat is ie ook !!
Ook het verhaal, dat ik me nog goed kan inbeelden van vroeger, is zeer goed gebracht, met de nodige aanpassingen aan deze tijd, GSM, Play-station, en dergelijke.
Ook de verwijzingen naar grote films, Terminator, Matrix, High Noon, en nog veel meer, beelden of mondeling, vond ik zeer goed gevonden.
Als men ooit van plan is om nog een Suske en Wiske verhaal te verfilmen en men doet het op dezelfde manier als bij dit verhaal, dan ben ik meteen verkocht...
In één woord: Prachtig !!
Erg leuke film, goed gemaakt en dat voor een NL/B productie
ik hoop dan ook zeker dat de andere delen ook gemaakt gaan worden.
Leuk dat ze ook grapjes voor volwassenen er in hebben gemaakt (inderdaad snappen kinderen die niet maar daar zijn ze ook niet voor gemaakt! duh) ik denk dat de fans deze film wel kunnen waarderen en kinderen zeker weten ook. Op naar het volgende deel dus?
Leuk gedaan, maar echt voor de jonge kijkers.