The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn (2011)
| Regie: | Steven Spielberg | ||
| Cast: | Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig, Simon Pegg, Nick Frost | ||
| Genre: | Animatie, Avonturenfilm, Familiefilm | ||
| Lengte: | 107 minuten | ||
3D-animatiefilm van Steven Spielberg waarin de jonge reporter Kuifje (Tintin) met kapitein Haddock het geheim van het zeilschip De Eenhoorn ontrafelt
De nieuwsgierige reporter Kuifje en zijn trouwe hondje Bobbie ontdekken dat een model van het prachtige oude zeilschip De Eenhoorn een geheim met zich meedraagt. Meegevoerd in een eeuwenoud mysterie, krijgt hij het aan de stok met de boosaardige Sacharin, die weet dat Kuifje een belangrijke aanwijzing bezit naar de grote schat van de snode piraat Scharlaken Rackham. Geholpen door de moedige Bobbie, de onstuimige kapitein Haddock en de stuntelige detectives Jansen en Janssen, reist Kuifje de halve wereld af, constant op de hielen gezeten door de vijand. Hij moet slimmer en sneller zijn dan de rest om het Geheim van de Eenhoorn te ontrafelen.
Deze eerste 3D-animatiefilm naar de avonturen van de stripheld Kuifje (Tintin) werd gemaakt met behulp van de zogenaamde motion-capture techniek, waarbij bewegingen van acteurs via de computer worden omgezet in animatie. Aan het roer van de productie staan de zwaargewichten Steven Spielberg en Peter Jackson. Spielberg liep al dertig jaar rond met plannen voor een Kuifje-film en regisseerde dit verhaal dat is samengesteld uit de twee stripboeken De Krab met de Gulden Scharen (The Crab with the Golden Claws) en Het Geheim van De Eenhoorn (The Secret of the Unicorn). Jackson zal volgen met een verfilming van het tweeluik De Zeven Kristallen Bollen (The Seven Crystal Balls) en De Zonnetempel (Prisoners of the Sun).
Meer video's
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, België |
| Taal: | Engels |
| Bioscooppremière: | Woensdag 26 oktober 2011 |
| Distributeur: | Sony Pictures Releasing |
| Alt. titel: | Kuifje en het Geheim van de Eenhoorn (OV), Tintin and the Secret of the Unicorn |














Reacties (30)
-
- Tarkus
- zaterdag 10 maart 2012
- 20:57
-
- arthurm
- zondag 11 maart 2012
- 21:39
-
- Foton
- dinsdag 10 april 2012
- 10:48
-
- Mr.Potter
- woensdag 18 april 2012
- 22:24
-
- nieuwsfilm1dct
- vrijdag 8 juni 2012
- 22:39
Lees alle reactiesMooie gemaakte film, met veel respect voor de originaliteit van de Kuifjesverhalen.
Maar ik vind de manier waarop de film werd gemaakt niet zo goed, ik hou helemaal niet van het procedé waarin echte acteurs de rollen spelen maar nadien als animatie op het scherm worden gebracht. Ofwel maakt men een animatiefilm, of wel een live action, met echte acteurs in een animatieachtergrond. Maar ieder zijn smaak natuurlijk, ik ga ook niet ontkennen dat het niet mooi zou zijn.
Het scenario van deze film had naar mijn mening ook iets beter gekund, maar je herkent wel de oorspronkelijke verhalen, en dat is toch de bedoeling dacht ik.
Het is wel eens leuk om deze prent te bekijken, en daaraan kan de ganse familie meedoen, vooral hondenliefhebbers zullen kunnen genieten van de fratsen van Bobby.
hele mooie film! prachtig gemaakt! eerste film waarbij het 3d effect echt indruk maakte! enorm leuk. origineel script, maar verveelde af en toe toch wel... aanrader! 8/10
Eerste keer met collega's van het bestuur van Het Stripschap naar toe geweest, zat met ballast van de strips te kijken. kon hierdoor niet optimaal genieten. De tweede keer hoe tegenstrijdig het ook klinkt volop zitten genieten. Fantastische zeeslag, een geweldige achtervolging... prima kijkvoer ennuh...#D voegt bij dez film toch echt iets toe.
Ben zelf niet naar deze geweest, maar de boekjes over , om in deze manier van praten te blijven, TinTin vond ik altijd weer erg fascinerend en spannend! Ik ben er zeker van dat de film fantastisch moet zijn geweest.
Uitstekend animatie/avonturen film...
Prachtig effect mooi gemaakt...
Knap gedaan over hondje Bobbie...
Mooi verhaal...
Prachtig HD kwaliteit...
Uitstekend achtergrond muziek/geluid, DTS-HD7!!
Via mijn jeugd lees ik veel kuifje en hondje Bobbie...
Ik weet het nu hoe hebben ze gemaakt (documentaire)...
Echte een topper film...
Bekende regisseur Steven Spielberg doet heel goed...
(geen 3D gezien)