The Iron Lady

The Iron Lady (2011)

Waardering: 8 van de 10 sterren (9 stemmen) Jouw cijfer:

Regie: Phyllida Lloyd
Cast: Meryl Streep, Jim Broadbent, Olivia Colman, Iain Glen, Susan Brown
Genre: Biopic, Drama
Lengte: 105 minuten

Biopic met Meryl Streep als Margaret Thatcher die van 1979 tot 1990 regeerde als minister-president van het Verenigd Koninkrijk

Margaret Thatcher was als leider van de Conservatieve Partij de eerste vrouwelijke Britse premier. Nadat ze in 1979 werd verkozen, stond Thatcher, bijgenaamd The Iron Lady, ruim elf jaar aan het hoofd van de regering. Ze voerde een strijd om gehoord te worden in een wereld gedomineerd door mannen, en kreeg te maken met de prijs die voor macht moet worden betaald. Een verrassend en intiem portret van een bijzondere en complexe vrouw.

De titelrol van Meryl Streep viel verschillende malen in de prijzen. Streep won onder meer een Golden Globe, een British Film Award en sleepte er ook haar derde Oscar mee in de wacht - een record in de categorie Beste Actrice. Streep was tot dan toe 17 keer genomineerd geweest en had al een Oscar gewonnen voor haar rollen in Sophie's Choice en Kramer vs. Kramer.

Trailer 2

Overige informatie

Land: Groot-Brittannië
Taal: Engels
Bioscooppremière: Donderdag 12 januari 2012
Distributeur: Lumière

Reacties (5)

  • Prachtige film. Geweldig acteerwerk door Meryl Streep.

  • Indrukwekkend acteer werk van Meryl Streep, als deze oscar niet binnen is.. dan weet ik het ook niet meer. Film zelf was door haar acteerwerk, en de humor, mooi. Maar toch had ik iets meer geschiedenis verwacht, dat wel. Al met al een hele mooie film met indrukwekkend acteerwerk.

    • carlak
    • zaterdag 11 februari 2012
    • 09:12

    Prima film met een interessante kijk in het leven van Thatcher, zeker ook na haar val uit de beroemdheid... Wie denkt/dacht er nog aan haar ? Zo'n vrouw die gewend is aan zoveel invloed en rumoer om haar heen, moet ongelooflijk eenzaam zijn en terug gaan met haar gedachten naar vroeger, wat dus in de film gebeurt. Iedereen spreekt over de demente Thatcher. Ik denk dat je dan niet goed gekeken hebt: natuurlijk spreekt ze met haar overleden man, niet omdat ze dement zou zijn en vergeten dat hij niet meer leeft, maar om de schreeuwende stilte om haar heen te doorbreken. Heel mooi gedaan door de regisseuse en natuurlijk door Streep. Na zoveel nominaties en een laatste oscar in 1983 is zij meer dan aan de beurt !!!

  • Ik heb de tijd met theacher nooit geweten en ik wist ook niet dat zij bestond , maar dankzij deze film heb ik een goeie kijk gekregen hoe het was in die tijd!

  • 3de oscar meer dan waard

Lees alle reacties

Geef jouw mening

Reageer 
Registreren Inloggen