Abrir puertas y ventanas (2011)
| Regie: | Milagros Mumenthaler | ||
| Cast: | María Canale, Martina Juncadella, Ailín Salas, Julián Tello | ||
| Genre: | Drama, Komedie | ||
| Lengte: | 99 minuten | ||
Luchtig drama over drie opgroeiende zussen die na het overlijden van hun grootmoeder op eigen benen moeten leren staan
De zussen Marina (21), Sofía (20) en Violeta (19) wonen samen in het grote oude huis van hun pas overleden grootmoeder, die hen opvoedde na de dood van hun ouders. De zussen voelen zich er al hun hele leven thuis. Maar na de dood van grootmoeder, weten de zussen zich geen raad. Ze zullen moeten wennen aan de gedachte dat ze elk hun eigen pad moeten kiezen − en dat het geborgen leven in het familiehuis nooit meer zal worden zoals het is geweest. Als één van hen onverwachts vertrekt, leidt dat tot spanningen tussen de twee achterblijvers.
Dit Argentijnse drama won drie prijzen op het Locarno International Film Festival, waaronder het Gouden Luipaard voor Beste Film. Daarnaast mocht regisseur en scenarioschrijver Milagros Mumenthaler op het Havana Film Festival de prijs voor Beste Debuut in ontvangst nemen.
Overige informatie
| Land: | Argentinië |
| Taal: | Spaans |
| Bioscooppremière: | Donderdag 23 februari 2012 |
| Film1 première: | Maandag 8 oktober 2012 |
| Distributeur: | Just Film Distribution |
| Alt. titel: | Back to Stay |

















Reacties (4)
-
- nieuwsfilm1dct
- vrijdag 12 oktober 2012
- 22:38
-
- Rhythmbreeze
- maandag 15 oktober 2012
- 22:25
-
- filmfocusmember13865
- maandag 26 november 2012
- 13:43
-
- carlak
- vrijdag 17 mei 2013
- 17:06
Lees alle reactiesEen matige komedie/dramafilm...
Geen komedie, zie geen humor...
Redelijk verhaal...
Redelijk acteerwerk...
Prima achtergrond geluid/muziek (Dolby Digital)...
Mooi HD kwaliteit...
Geen moeite waard...
Niet best dit.
Begint veel belovend, jammer genoeg vertrekt halverwege het meest intrigerende personage. Daarna zit je opgescheept met 2 labiele vrouwen en weet de film geen moment meer te boeien. Dat is jammer want het begin beloofde veel. Er zat een bepaalde vaagheid rondom het vertrekkende personage, en wanneer deze weg is zonder verdere uitleg verdwijnt het hart uit de film.
eens met dee vorige reacties. Een film die absoluut niet boeit.