À bout de souffle (1960)
| Waardering: | (1 stemmen) | Jouw cijfer: |
|
| Regie: | Jean-Luc Godard | ||
| Cast: | Jean-Paul Belmondo, Jean Seberg, Daniel Boulanger, Jean-Pierre Melville, Henri-Jacques Huet | ||
| Genre: | Drama, Misdaad, Romantiek | ||
| Lengte: | 90 minuten | ||
Klassieker van de Franse regisseur Jean-Luc Godard over een jonge dief die een agent vermoordt en naar Parijs vlucht met de politie op zijn hielen
Michel, gespeeld door Jean Paul Belmondo, is een jonge dief die op Humphrey Bogart wil lijken. Onderweg naar Parijs steelt hij een auto en vermoordt hij een politieagent. In de lichtstad krijgt hij een verhouding met de Amerikaanse Patricia (Jean Seberg). Ondertussen voelt hij de hete adem van de politie. Toch neemt hij steeds meer risico's.
Franse regisseur Jean-Luc Godard draait deze film in een kleine maand voor een habbekrats. De film is bedoeld als hommage aan en parodie op de Amerikaanse gangstermovie. De film bezit alle kenmerken van de Nouvelle Vague zoals schokkerige camerabewegingen, het verhaal vertoont grote sprongen in de tijd en onlogische overgangen en veel improvisatie van de acteurs in de dialogen.. Samen met jonge honden François Truffaut en Jacques Rivette veroorzaakt Godard in de jaren vijftig een golf van vernieuwing in de Franse cinema, genaamd Nouvelle Vague.












Reacties (0)
Er zijn nog geen reacties.