Dead Poets Society (1989)
| Regie: | Peter Weir | ||
| Cast: | Robin Williams, Robert Sean Leonard, Ethan Hawke, Josh Charles, Gale Hansen | ||
| Genre: | Drama | ||
| Lengte: | 129 minuten | ||
Robin Williams als een charismatische leraar Engels op een strenge kostschool, die zijn studenten leert om alles uit elke dag te halen: carpe diem
Op een strenge kostschool raakt de verlegen Todd Anderson bevriend met zijn bevlogen kamergenoot Neil, die erg onder de duim wordt gehouden door zijn vader. De komst van hun nieuwe leraar Engels, de charismatische professor Keating, verrijkt het leven van de jonge studenten. Hij leert ze niet alleen de schoonheid van de poëzie te waarderen, maar vooral om onder het mom 'carpe diem' met volle teugen te genieten van iedere nieuwe dag. Zijn lessen zullen het leven van de jongens voorgoed veranderen.
Een schitterende Robin Williams staat aan het hoofd van een ijzersterke jonge cast met onder meer Ethan Hawke. 'Dead Poets Society' kon rekenen op vier Oscarnominaties, waaronder die voor Beste Film. Scenarist Tom Schulman werd met een Academy Award bekroond voor zijn prachtige originele script.
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten |
| Taal: | Engels |
| Bioscooppremière: | Vrijdag 19 januari 1990 |












Reacties (6)
-
- joepe
- donderdag 23 oktober 2008
- 12:37
-
- filmchocolategirl
- zondag 23 november 2008
- 11:32
-
- Foton
- dinsdag 27 oktober 2009
- 12:46
-
- Foton
- dinsdag 27 oktober 2009
- 12:47
-
- shashin
- zaterdag 10 april 2010
- 10:36
Lees alle reactiesgeweldige film vooral het einde
Een heel erg somber maar goed verhaal dat ik erg waardeer, maar waarvan ik best wel ellendig werd nadat ik hem had gezien. Ondanks dit toch wel de moeite waard.
Ik raak elke keer weer ontroerd als ik deze film zie..!
Carpe Diem, Memento Mori!
goeie film, dacht dat hij saai zou zijn toen we hem met school keken
maar hij is oke