Thunderball (1965)
| Regie: | Terence Young | ||
| Cast: | Sean Connery, Claudine Auger, Adolfo Celi, Luciana Paluzzi, Rik Van Nutter | ||
| Genre: | Actie, Avonturenfilm, Thriller | ||
| Lengte: | 130 minuten | ||
Sean Connery neemt het als geheimagent James Bond op tegen SPECTRE, het misdaadsyndicaat dat twee kernbommen heeft gestolen
Misdaadsyndicaat Spectre steelt twee atoombommen van de NAVO en dreigt dan een grote stad in Amerika of Groot-Brittannië te vernietigen als ze binnen afzienbare tijd geen 100 miljoen aan ruwe diamanten ontvangen. James Bond krijgt de opdracht de gestolen kernkoppen terug te vinden. Zijn zoektocht leidt hem naar de Bahamas, waar hij de strijd aanbindt met Emilio Largo, Spectre-agent Nummer 2. Onderwater vechten de mannen het uit.
Dit was de derde en laatste Bondfilm die geregisseerd werd door Terence Young, die ook 'Dr. No' en 'From Russia With Love' afleverde. 'Thunderball' is gemaakt met een budget van 9 miljoen dollar, in 1965 een enorm bedrag voor een filmproductie. De dure onderwater-scènes en visuele effecten leverde de makers dan ook een Oscar op.
Overige informatie
| Land: | Groot-Brittannië |
| Taal: | Engels |
| Distributeur: | MGM |
| Alt. titel: | James Bond 4 |









Reacties (7)
-
- Akasha
- donderdag 16 juli 2009
- 22:33
-
- Tarkus
- donderdag 10 november 2011
- 12:48
-
- Roeltje
- maandag 5 maart 2012
- 14:01
-
- Tarkus
- woensdag 17 oktober 2012
- 21:43
-
- john.creckboog
- zondag 7 april 2013
- 22:28
Lees alle reactiesEn waarom vind je dat?
Prima Bond film en een van de betere naar mijn mening.
De film komt nu wat traag over, maar dat is met bijna alle filmen uit de jaren 60, dus niet specifiek voor deze film alleen.
Toch altijd weer leuk om eens een film uit de oude doos te bekijken, en als hij dan nog voldoende actie en spanning biedt is dat mooi meegenomen.
Een echte Bond-film, veel actie en weinig wol, maar je moet ze gezien hebben.
Ook deze opnieuw bekeken, en blijf bij mijn eerdere commentaar.
Natuurlijk is de kwaliteit op BD een stuk beter dan eerdere uitgaven.
nog steeds wel een erg goede film maar niet beter dan goldfinger. *4.0