Live and Let Die (1973)
| Regie: | Guy Hamilton | ||
| Cast: | Roger Moore, Yaphet Kotto, Jane Seymour, Clifton James, Julius Harris | ||
| Genre: | Actie, Avonturenfilm | ||
| Lengte: | 121 minuten | ||
De eerste James Bondfilm met Roger Moore in de hoofdrol, waarin 007 de plannen van de kwaadaardige Dr. Kananga probeert te dwarsbomen
Na de moord op drie Britse agenten wordt Dr. Kananga, de leider van het Caribische eiland San Monique, als verdachte aangemerkt. James Bond wordt erop afgestuurd. Hij ontmoet de mooie Solitaire, een helderziende die voor Kananga werkt, en de machtige gangsterbaas Mr. Big, die de opdracht geeft Bond te doden. Hij weet echter te ontkomen en gaat op het eiland, waar voodoo en andere occulte zaken aan de orde van de dag zijn, op onderzoek uit. Bond komt erachter dat Kananga van plan is om heroïne gratis te gaan weggeven, zodat het aantal verslaafden groeit en al zijn concurrenten failliet zullen gaan, waarna hij een monopolie op de heroïnehandel zal hebben.
Toen Sean Connery na 'Diamonds are Forever' het bijltje erbij neergooide nam Roger Moore de rol van James Bond over.
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten |
| Taal: | Engels |
| Distributeur: | MGM |
| Alt. titel: | James Bond 8 |










Reacties (7)
-
- Ivo Goedhart
- vrijdag 1 mei 2009
- 13:44
-
- 7ronald7
- donderdag 16 juli 2009
- 12:18
-
- Tarkus
- donderdag 24 november 2011
- 12:58
-
- Roeltje
- maandag 5 maart 2012
- 14:04
-
- Tarkus
- woensdag 24 oktober 2012
- 21:33
Lees alle reactiesDe sfeer is in deze film belangrijker dan de actie. De muziek van Paul McCartney en Wings draagt daar aan bij, evenals George Martin.
Typisch een Bond-film met Roger Moore!
de eerste film van roger moore en dat is wel leuk
Redelijk goede Bond-film.
Het eerste optreden ook van Roger Moore als James Bond, en hij doet het lang niet slecht met zijn typisch Britse humor.
De film zal ook bekend blijven door de titelsong van Paul McCartney en Wings dat een grote hit werd van de ex-Beatle.
Een echte Bond-film, veel actie en weinig wol, maar je moet ze gezien hebben.
Ook opnieuw bekeken en blijf bij m'n eerste commentaar.
Natuurlijk is de film
op blu-ray ook dit keer prima gerestaureerd.