Bram Stoker's Dracula (1992)
| Regie: | Francis Ford Coppola | ||
| Cast: | Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins, Cary Elwes, Keanu Reeves | ||
| Genre: | Horror, Romantiek | ||
| Lengte: | 123 minuten | ||
Francis Ford Coppola's verfilming van het beroemde boek over de bloeddorstige graaf
Deze versie van 'Dracula' is gebaseerd op Bram Stoker's klassieker 'Dracula'. Een jonge advocaat (Jonathan Harker) wordt opgeroepen om naar een klein stadje te gaan in Oost-Europa. Hij wordt daar gevangengenomen door de levende vampier 'Dracula', die reist naar Londen en is geinspireerd door Harker's geliefde Mina Murray. In Engeland begint Dracula een reeks van verleidingen en terreur waardoor hij het leven van Mina's beste vriendin Lucy helemaal van het leven berooft. Lucy's vrienden spannen samen om Dracula weg te jagen.
Regisseur van 'Dracula' is de bekende Francis Ford Coppola. Van zijn naam kwamen eerder al de Oscarwinnende 'Godfathers'. Coppola kreeg een Oscar voor Beste Regisseur. Ook 'Apocolypse Now' staat op zijn naam.
Foto
Overige informatie
| Land: | Verenigde Staten |
| Taal: | Engels |
| Bioscooppremière: | Donderdag 11 februari 1993 |
| Distributeur: | RCV Entertainment |
| Alt. titel: | Dracula |












Reacties (16)
-
- MDR74
- donderdag 22 januari 2009
- 17:03
-
- Foton
- dinsdag 22 september 2009
- 11:37
-
- Tarkus
- dinsdag 15 juni 2010
- 13:48
-
- DarkAngel8
- dinsdag 21 september 2010
- 07:28
-
- Tarkus
- zaterdag 10 november 2012
- 12:50
Lees alle reactieswat een gelul is gewoon en mooie film
Ik vind deze verfilming qua art direction toch wel een hommage aan de Hammer Studio's, maar goed Keanu Reeves is even houterig als altijd en Gary Oldman vind ik zeker geen verkeerde keuze voor de rol van Dracula, gelukkig maar dat meningen kunnen verschillen!
Altijd een van de betere Dracula-verfilmingen gevonden deze versie van Francis Ford Coppola.
Met een uitstekende Gary Oldman en Anthony Hopkins, maar een toch iets mindere Keanu Reeves en Winona Ryder.
Bijzonder goede special effects in deze film, die niet met computer zijn gemaakt !!
Echt een film voor de horror-liefhebbers.
zeker een van de beste vampierfilms die ik heb gwzien (en ik heb er veel gezien :P)
Deze film heb ik voor een spotprijsje (50 cent) kunnen aankopen, en dat is hij natuurlijk dubbel en dik waard.
Altijd leuk om deze Coppola-klassieker eens opnieuw te bekijken.