Film1 logo

Dead Man Walking (1995)

Waardering:

4.14 (14 stemmen)

Jouw cijfer:

Dead Man Walking
Een moderne non - een Oscarwinnende Sarandon - bezoekt elke week een ter dood veroordeelde gevangene, er ontstaat een hechte band tussen de twee

Regie:

  Tim Robbins  

Cast:

Susan Sarandon Susan Sarandon zuster Helen Prejean
Sean Penn Sean Penn Matthew Poncelet
Robert Prosky Robert Prosky Hilton Barber
Raymond J. Barry Raymond J. Barry Earl Delacroix
R. Lee Ermey R. Lee Ermey Clyde Percy
Meer cast & crew

Synopsis:

Genuanceerde film is aanklacht tegen het doden van mensen (hetzij door moord, hetzij door de doodstraf) en tevens indringende studie naar vergeving. Qua thematiek grotendeels vergelijkbaar met KROTKI FILM O ZABIJANIU/A SHORT FILM ABOUT KILLING (Krzysztof Kieslowski, 1988). Scenario is gebaseerd op boek van zuster Helen Prejean (Sarandon), die death row-klant Poncelet (Penn) bijstond, ondanks diens racisme, cynisme en schuld aan moord. De cast is tot in de kleinste rollen uitstekend. In Berlijn waren er Zilveren Beren voor Penn en Sarandon. De laatste kreeg voor haar rol tevens een Oscar. Rijke soundtrack bevat onder meer duet van Nusrat Fateh Ali Khan en Eddie Vedder. © Filmjaarboek
Land: Verenigde Staten
Taal: Engels
Jaar: 1995
Première: Donderdag 21 maart 1996
Bezoekers: 67.508

Filmliefde:

Deze film wordt genoemd in de Filmliefde van de volgende BN'ers:

K3, Céline Linssen, Jeroen Spitzenberger, Gijsbert van der Wal, Chris Zegers

Reacties (3)

Tarkus
gaf deze film
Tarkus's cijfer voor deze film
dinsdag 15 juli 2008 14:24
Prachtige film met sublieme acteerprestaties van Sean Penn en Susan Sarandon, die hier terecht de Oscar in de wacht sleepte.
Susan Sarandon's echtgenoot tekende voor de regie van deze film, zijn 2de regie pas trouwens, en zet hiermee een van zijn beste prestaties neer.
Het verhaal is waar gebeurt, gebaseerd op het boek van de echte Helen Prejean (rol van Sarandon), en is boeiend van begin tot einde.
De echte Helen Prejean komt trouwens ook in de film voor, een kleine rol tijdens de wake van een eerdere executie aan de gevangenismuur.
Toen ik de film een eerste keer zag, meer dan 10 jaar geleden was ik zeer onder de indruk van de beide hoofdrolspelers hun prestatie, en dat ben ik nu nog steeds.
Deze film is een aanrader, zij het niet voor de allerjongsten, daarvoor ligt het thema (doodstraf) wat te gevoelig denk ik.
tomontour
gaf deze film
tomontour's cijfer voor deze film
vrijdag 6 februari 2009 19:59
Sterk drama van Tim Robbins...
Het goede van de film is dat het de moordzaak van verschillende kanten laat zien...
Hoe gaat degene om met de moord die hij gepleegd heeft en hoe gaan de ouders daarmee om...
Ook laat de film je na denken over de doodstraf...
De film heeft sterke acteerprestaties en je ziet Jack Black in een kleine bijrol...
De film is wel echt op het drama gericht, maar het is nooit geforceerd...
Complimenten voor Tim Robbins die al meerdere malen heeft bewezen dat hij een uitstekend acteur is, hier bewijst hij dat hij ook een uitstekende regisseur is!
craybay
gaf deze film
craybay's cijfer voor deze film
zondag 3 mei 2009 14:53
super goede film

Geef jouw reactie

 

Jouw Cijfer



Bekijk de reacties op het forum