Quentin Tarantino

Quentin Tarantino - Filmografie

Geboren: 27 april 1963

Op tweejarige leeftijd verlaat Quentin samen met zijn moeder Knoxville om zich te vestigen in Los Angeles. Quentin maakt zijn school niet af, neemt verschillende baantjes en komt uiteindelijk terecht bij het videoarchief in Manhattan Beach, C.A....

Lees verder

Reacties (12)

  • Goeie regisseur, maar in het echt werkelijk een vreselijke man (wat wel vaker voorkomt bij genieën of kunstenaars).

    Zijn ego zit 'm inmiddels veel te veel in de weg, waardoor hij zich blijkbaar te goed voelde om van het schramele (maar leuke) ideetje van Grindhouse iets goeds te maken. Death Proof was waardeloos en onvergeeflijk saai. Aan de start van zijn carrière maakt hij pas FILMS. Reservoir Dogs en Pulp Fiction behoren tot de absolute klassiekers in hun genre, en dat omdat hij zich toen nog niet te goed voelde voor.... ja voor wat eigenlijk?

    Ook zijn nare neiging om (slechte) cameorolletjes te moeten spelen in vrijwel al zijn film wordt behoorlijk vermoeiend!

    • MDR74
    • zaterdag 17 januari 2009
    • 12:42

    aparte films altijd wel, zeker niet te min

    • Skaven
    • zaterdag 17 januari 2009
    • 16:14

    moviemick schreef:
    Goeie regisseur, maar in het echt werkelijk een vreselijke man (wat wel vaker voorkomt bij genieën of kunstenaars).



    Waarop baseer je dit!? Ik ken iemand die in een hotel (in Nederland) heeft gewerkt, en Quentin Tarantino daar ooit eens ontmoet heeft, die daar logeerde. Ze heeft een tijdje met hem gepraat, en vond hem een ERG sympathieke man!
    Dat hij een apart (wereldvreemd!?) figuur is, zal niemand ontkennen......

    • Foton
    • woensdag 17 februari 2010
    • 11:27

    Aan alle grootmeesters zit wel een steekje los, gelukkig maar anders zouden deze mensen niet 'outside the box' kunnen denken.
    Verder beshouw ik de films die hij gemaakt heeft of aan mee heeft gewerkt een welhaast religieuze ervaring (en dat voor een agnost) hier bedoel ik mee:

    Visuele poezie (Kill Bill 1) 'The Bride' rekent in de japanse tuin af met Oren shi. Zijn films zitten vol verwijzingen naar zijn voorbeelden zoals John Ford, Kill Bill 2 bloederige scene in kerk van El paso.

    Welhaast Shakespeariaanse dialogen, ik hoef niemand hier uit teleggen dat een scene uit bijvoorbeeld True Romance die waarin Dennis Hopper ondervraagd word door de maffia (Christopher Walken)inmiddels tot de wereld van de klassiek gewoden dialogen behoort!

    Superbe soundtracks, als ik waar dan ook ter wereld 'Here I am stuck in the middle with you'hoor dannuh... gaan mijn gedachten onherroepelijk naar de legendarische martelscene uit Reservoir Dogs! Zelfs bij George Baker kwamen de centen als een rivier weer binnenstromen door de nieuwe lancering van 'Little greenbag!' Buiten voorgaande, luister eens naar de special edition soundtrack van Pulp Fiction en hoor je aan het eind een kwartier durend intervieuw waar Tarantino zijn inspiratie zo onder andere vandaan haalt.

    Tarantino een onaardig mens? lijkt me sterk, uit zeer betrouwbare Berlijnse bron heb ik vernomen dat hij tijdens de shoot van Inglorious regelmatig vertoefde in de White trash, een anarchistish vegetarisch eetcafe in Berlijn. Onaardig? laat me niet lachen, een beetje vreemd, doch erg lekker!

    • zondag 21 maart 2010
    • 17:29

    Scorsese en Tarantino zijn echt mijn favoriete regisseurs. Tarantino is echt zo origineel. En zijn films verassen mij telkens :) Death Proof was wel een beetje saai. Maar de rest van zijn films : Reservoir Dogs,Pulp Fiction(!),Jackie Brown,Kill Bill 1&2,Inglourious Basterds zijn echt zo cool! Ik geniet van al zijn films :D

Lees alle reacties

Geef jouw mening

Reageer 
Registreren Inloggen